Pogaduchy Wieśka Pluty

FORUM PRYWATNE!!! WCHODZISZ NA WŁASNE RYZYKO I WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ!!!

#1 2017-08-12 15:49:27

WYTRWAŁY

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 1249
Punktów :   

PRAWOMOCNIE O BOISKU TBS

W dniu wczorajszym, tj.11-08-2017 r.  Sąd  Okręgowy  w Legnicy utrzymał w mocy wyrok Sądu Rejonowego w Głogowie w sprawie karnej budowy na terenie TBS boiska  do gry w piłkę nożną dla dzieci starszych. Sprawa została umorzona  ze względu na brak jakiegokolwiek zagrożenia dla zdrowia   mieszkańców (pomimo lokalizacji w strefie ochronnej gazociągu) i korzystających z placu dzieci. Zgodził się z uzasadnieniem oskarżonego - w mojej osobie, że na budowę nie było wymagane pozwolenie na budowę  ani nie było wymagane zgłoszenie do Inspektora Nadzoru Budowlanego.

W toku postępowania jest skarga na decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Górze  o unieważnienie decyzji o dokonaniu rozbiórki wydanej z rażącym naruszeniem prawa administracyjnego i  prawa budowlanego. W decyzji jako podstawę przyjęto brak pozwolenia na budowę i zgłoszenia oraz na zagrożenie  życia ze względu na lokalizacje w strefie ochronnej dla gazociągu.  Według opinii eksperta gazownictwa,  takiego zagrożenia nie było i nie ma.

Offline

 

#2 2017-08-19 11:30:54

waleczne serce

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-10-30
Posty: 271
Punktów :   

Re: PRAWOMOCNIE O BOISKU TBS

Panie Wytrwaly, o "panskim " boisku juz wszystko wiadomo! A moze zainteresuje sie  co sie dzieje z firma i z budowa Delinka - basenu w Gorze? Bo ma byc oddany do uzytku 15 listopada ...a wrobelki cwierkaja ,ze firma zanizyla cene wykonania i padla , budowa stoi, podobnie jak z basenem odkrytym gdzie byl pan w nadzorze ,  gdzie "tania " firma padla jak kawka  i do dzisiaj podwykonawcy nie dostali za roboty moniakow? Czy to jakies fatum nad  nasza Gora i jej Burmistrzami? DO 15 LISTOPADA ZA MUR CHINSKI TEGO NIE WYKONAJA!

Offline

 

#3 2017-08-23 07:59:09

WYTRWAŁY

Administrator

Zarejestrowany: 2009-07-30
Posty: 1249
Punktów :   

Re: PRAWOMOCNIE O BOISKU TBS

Nikt nic nie wie. Cisza.
Natomiast w środowisku górowskich budowlańców krąży  opinia, że do przetargów  ogłaszanych z UMiG  lepiej nie stawać. o samych przetargach przedsiębiorcy mówią z przekąsem  - " Przetarg po górowsku czyli widziały gały, co brały."
Mam tylko jedną informację,  co do upadłości  byłych  wykonawców. Firma, która remontowała, modernizowała przedszkole przy ulicy Żeromskiego, faktycznie  upadła.

Według mnie  problemy rodzą się w związku z przygotowywanymi przetargami. Kryterium ceny jest decydujące. Firmy walcząc o zlecenie  początkowo zaniżają ceny wierząc, że w trakcie realizacji  będzie sposobność zmiany. Stąd  określenie "przetarg po górowsku, widziały gały co brały". Niestety wykonawcy z zewnątrz  o tej  zasadzie dowiadują się w trakcie realizacji  zadania.
Drugim problemem jest  rzeczywista potrzeba  dokonania zmian wartości zlecenia. Kiedy pojawia sie problem nie  ujętego zakresu robót i kiedy  przyzwoitością się kierując należałoby dokonać  zmiany  na plus wykonawcy wtedy  słyszą, no przecież ... widziały gały, co brały 
Natomiast w przypadku gdy  ze względów technologicznych  jakieś roboty  ulegają zaniżeniu, wtedy  ta zasada nie ma zastosowania do zlecającego a wręcz przeciwnie  wykonawca  ze swego  wyliczenia, zobowiązany jest dokonać  odliczenia, czyli  obniżyć kwotę, od oczekiwanej wynikającej z umowy, zapłaty.

Te problemy są zgłaszane  przez wykonawców, i przeze mnie   jako inspektora nadzoru.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
https://starogard-gdanski.polskie-szamba-betonowe. klej do luster torby papierowe do cateringu cs wpierdol